مقالات

انواع استخر

انواع استخر

هنگام در نظر گرفتن انواع استخر، استخرهای روی زمین تا حد زیادی ارزان ترین گزینه برای نصب هستند. مزیت دیگری که استخرهای روی زمین دارند این است که نیازی به حفاری نیست، به این معنی که آنچه در زیر سطح قرار دارد (لوله ها، کابل ها، سنگ) مشکلی ندارد. حفاری اغلب چیزی است که نصب استخر را پرهزینه می کند، بنابراین ساخت و ساز در بالای زمین نیاز به حفاری را نفی می کند. تجهیزات استخر ، در انواع استخرها شامل فیلتر استخر، پمپ استخر، سیستم گرمایشی، کلرزن استخر و غیره می باشد.

انواع استخر

استخرهای مسابقه

این استخرها استخرهای مصنوعی هستند که دهانه بسیار زیادی دارند. طول آنها حدود 50 تا 60 متر و عمق آنها 2 تا 5 متر است. این استخرها دارای چند لاین هستند. در هر لاین، شناگران رقیب برای شکست دادن حریفان خود شنا می کنند. طراحی استخرها به گونه ای است که تماشاگران می توانند شناگران را به وضوح و از نزدیک مشاهده کنند. استخرها صرفاً برای برگزاری مسابقه بین شناگران ساخته شده است.

استخرهای بازی

استخرهای بازی کاملاً کم عمق هستند و با عمق بیش از پنج فوت طراحی نشده اند. این استخرها دارای اشکال و اجسام بازی بسیاری در خود هستند. در چنین استخرهایی می توان بازی های مختلفی مانند والیبال را انجام داد. برخی از استخرها در وسط عمیق و در دو انتها کم عمق هستند، در حالی که برخی از استخرها دارای یک انتهای عمیق و انتهای دیگر کم عمق هستند. تنها هدف این استخرها لذت بردن از نوعی بازی است.

استخر فرم آزاد

استخرهای فرم آزاد به شکل طبیعی نامنظم طراحی شده اند. منحنی ها و خطوط روان زیادی دارد. این استخرها با آبشارهای طبیعی و بدنه های صخره ای در داخل و کنار استخر طراحی شده اند. استخرها مصنوعی هستند اما طبیعی به نظر می رسند. آنها شبیه یک برکه طبیعی، واحه یا دریاچه هستند.

استخرهای لپ

استخر شنا یک استخر شنا است که در درجه اول برای اهداف تناسب اندام و سلامتی راه اندازی شده است. استخرها یک راه حل عالی برای مناطق زندگی کوچک یا کم عمق هستند که صاحب خانه می خواهد استخر شنا کند تا به طور منظم به صورت خصوصی در حیاط خلوت خود ورزش کند.

استخرهای شنا

عمق انواع استخرهای شنا 10 تا 20 فوت است. استخر شنا به معنای استخری است که فقط برای شنا، حمام کردن و غواصی طراحی و در نظر گرفته شده است. استخرهای شنا در منازل و هتل ها ساخته می شوند تا امکانات رفاهی را در اختیار کاربران قرار دهند. استخرهای شنا نه خیلی کم عمق هستند و نه خیلی عمیق.

استخرهای بی نهایت

استخر بی نهایت دقیقا چیست؟ برای واجد شرایط بودن به عنوان یک استخر بی نهایت، سطح آب باید هم سطح لبه های اطراف استخر باشد و توهم لبه آبی و دریایی را ایجاد کند.

استخر قرقره

قرقره ترکیبی از دو کلمه است. استخر و اسپا قرقره ها بسیار کوچکتر از استخرهای معمولی هستند، حدود 10 تا 16 فوت (10 تا 16 متر) طول و 6 تا 25 فوت (6 تا 8 متر) عرض دارند. به همین دلیل است که از آنها به عنوان حوضچه های کوچک نیز یاد می شود. شما می توانید با ترکیب ویژگی های آبگرم و سد، اسپول را به عنوان زیباترین مکان های جهان در نظر بگیرید. مهم است که به فکر نصب یک استخر کوچک در حیاط توسان خود باشید.

استخرهای پر از محیط

نوع جدیدی از استخرها در حال حاضر استخرهای پر از محیط هستند. این نوع دریاچه در مقابل دریاچه‌های بی‌شماری که فقط به یک طرف جریان دارند، مانند سرریز در چهار طرف دریاچه به نظر می‌رسد. بنابراین در حقیقت آب معادل دکوراسیون است. اگرچه نگاه کردن به استخرهای سرریز محیطی واقعاً جالب است، ساختن آن بسیار دشوار است. دریاچه بالا دارای لبه ناپدید شدن سنتی است که بیش از حد در سه طرف دیگر جریان دارد. اگر دقت کنید می بینید که آب به خوبی متعادل است. حوض زیر آب برای تزیین است. اینها تنها چند نمونه از استخرهای سیل در گردش هستند.

استخرهای هندسی

استخرهای هندسی منظره ای از استخرهای شنا، والیبال آبی هستند و ساخت خانه های زیادی را توصیه می کنند. استخرهای هندسی به اشکال خاصی مانند مستطیل، بیضی یا مربع با لبه های مستقیم و خطوط تیز تقسیم می شوند. استخرهای هندسی حسی رسمی و مدرن ارائه می دهند.

مواد مورد استفاده در ساخت استخر

انواع مختلفی از استخرهای شنا وجود دارد که هر نوع از آنها از موادی تشکیل شده است. ما استخرها را بر اساس متریال به کار رفته در ساخت آنها به انواع زیر تقسیم بندی کرده ایم :

انواع استخر در بالای زمین

هنگام انتخاب انواع مختلف استخر، بسیاری استخرهای روی زمین را حتی زمانی که با عرشه احاطه شده اند، ناخوشایند می دانند. واقعاً راهی برای «غوطه‌ور کردن» کامل استخر در مناظر اطراف وجود ندارد. علاوه بر این، قاب فلزی یک استخر روی زمین معمولاً تنها 7 تا 12 سال دوام می آورد، به این معنی که در دراز مدت می تواند گزینه پرهزینه تری باشد. در نهایت، ترکیب ظاهر و طول عمر کوتاه می تواند به این معنی باشد که یک استخر روی زمین نمی تواند جذابیت چندانی داشته باشد.

استخر وینیل لاینر درون زمینی

استخر وینیل آستر ارزان ترین گزینه در مورد استخر در زمین است و می تواند کاملاً همه کاره باشد زیرا هر شکل یا اندازه ای را می توان برای آن در نظر گرفت. آرایش وینیل در لمس نرم است و رشد جلبک ها را تقویت نمی کند، به این معنی که هزینه مواد شیمیایی و فیلترها کمی کمتر است.

هزینه های آن در درازمدت بسیار بالاتر است زیرا لاینر وینیل باید هر 7 تا 15 سال یکبار تعویض شود و ممکن است تا میلیون ها تومان هزینه داشته باشد. به همین دلیل، می‌توانید انتظار داشته باشید که استخر آستر بر ارزش فروش مجدد خانه تأثیر بگذارد. همچنین، اگرچه لاینر جلبک‌ها را پرورش نمی‌دهد، اما می‌تواند کاملاً نازک باشد و پاره شود، که می‌تواند به معنای جایگزینی کل لاینر باشد.

استخر فایبرگلاس درون زمینی

استخرهای فایبرگلاس معمولاً در مقایسه با همتایان خود به کمترین هزینه نگهداری و طول عمر نیاز دارند.جنس بدنه این استخرها از رشد جلبک ها جلوگیری می کند به این معنی که پول کمتری برای مواد شیمیایی خرج می شود. نیازی به سرمایه گذاری برای بازسازی یا جایگزینی لاینر نیست.

هنگامی که پوسته را در اختیار دارید، باید یک عمر استفاده را تحمل کند. علاوه بر این، استخر فایبر گلاس برای نصب به حداقل زمان نیاز دارد.

در مورد استخرهای فایبرگلاس از نظر شکل، اندازه و طراحی محدودیت هایی وجود دارد. آنها از قالب هایی ساخته می شوند که ساخت آنها بسیار گران است، بنابراین هر سازنده تعداد محدودی از اشکال، طرح ها و اندازه ها را در دسترس دارد. علاوه بر این، از آنجایی که پوسته در کارخانه ساخته می‌شود، برخلاف آنچه در محل ساخته می‌شود، محدودیتی در اندازه آن وجود دارد که چه چیزی در پشت کامیون قرار می‌گیرد. این معمولاً بیشتر از 4 یا 5 متر نیست.

استخر بتنی داخل زمین

استخرهای بتنی داخل زمین بیشترین آزادی طراحی را فراهم می کنند. با توجه به فضای موجود در سایت، آنها می توانند به اندازه دلخواه شما عریض و بلند باشند و هر شکل یا عمقی داشته باشند. علاوه بر این، در مورد ویژگی‌های طراحی مانند لبه‌های محو، ورودی‌های ساحل، برنزه‌کننده‌ها و غیره، گزینه‌های بیشتری نیز وجود دارد. در واقع یک استخر بتنی می تواند به یکی از ویژگی های اصلی طراحی و بخشی از خانه تبدیل شود و ارزش قابل توجهی به آن بیافزاید.

نگهداری استخرهای بتنی هزینه بر است. آنها هر 10-20 سال یکبار نیاز به کاشی کاری مجدد/روکش دارند که می تواند بین 20 تا 100 میلیون تومان هزینه داشته باشد. علاوه بر این، ماهیت سطح متخلخل بتن، محیط مناسبی را برای رشد جلبک ها ایجاد می کند، بنابراین برای حفظ شرایط خوب استخر به مواد شیمیایی و فیلتراسیون بیشتری نیاز است.

در پایان

فروشگاه اینترنتی تجهیزات استخر پولاب تجهیز ، عرضه کننده تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی در انواع برندها و قیمت ها می باشد.  در پول آب تجهیز، ما درک می کنیم، تهیه و خرید انواع محصولات و لوازم استخر مناسب برای نیازهای خاص شما تا چه اندازه مهم می باشد. به همین دلیل است که ما طیف گسترده ای از تجهیزات را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *