مقالات

فیلتراسیون و تصفیه آب استخر

فیلتراسیون و تصفیه آب استخر

فیلتراسیون و تصفیه آب استخر ، برای شفافیت و فیلتر کردن آب استخر و ایمن سازی محیط استخر ، رعایت استانداردهای بهداشتی بالا و جلوگیری از انتقال ویروس های عفونی منتقله از آب است. تصفیه آب استخر مواد آلی و معدنی را از آب استخر حذف می کند و منجر به تصفیه آب می شود. در توضیح ساده، آب استخر از یک ماده متخلخل عبور می کند تا جدا شود، نفوذ کند و غلیظ شود. صرفنظر از اینکه چقدر استخر بزرگ است، تجهیزات استخر ، جهت فیلتراسیون استخر برای به دست آوردن یک استخر و منطقه آبگرم تمیز و سالم ضروری است.

راه حل های تصفیه آب استخر

فن آوری های مختلف می توانند فیلتراسیون استخر را انجام دهند. با این حال، برخی از محبوب ترین فیلتر استخر ها ، فیلترهای شنی، فیلترهای دیاتومه و فیلترهای کارتریج هستند. مشترک همه فن آوری ها، آنها در یک حلقه بسته اجرا می شوند. آب کثیف از استخر گرفته می شود تا تصفیه شود و به تاسیسات تصفیه آب پمپاژ می شود.

اینکه فن‌آوری‌ها چگونه با آب رفتار می‌کنند، چقدر خوب آن را تصفیه می‌کنند، و از کدام تصفیه شیمیایی و غلظت شیمیایی استفاده می‌کنند، بسیار متفاوت است. فیلترهای استخر تجاری از عبارت میکرون برای تعیین اندازه آلاینده هایی که حذف می کنند استفاده می کنند. میکرون کوتاه شده میکرومتر، معادل یک میلیونم متر است. به طور معمول، محلول های فیلتراسیون استخرهای شنا می توانند تا 3-50 میکرون فیلتر شوند.

اگرچه این بسیار کوچک به نظر می رسد، اما تفاوت زیادی بین اینکه آیا یک محلول می تواند تا 3 میکرون یا 50 میکرون فیلتر شود، وجود دارد. موی انسان به طور معمول تقریباً 50 میکرون است، در حالی که اندازه باکتری ها در حدود 2-3 میکرون است. بنابراین، یک سیستم فیلتراسیون استخر شنا که فقط تا 50 میکرون فیلتر می کند، ممکن است قادر به حذف همه باکتری ها و موجودات بیماری زا نباشد. پس از تصفیه، آب تمیز دوباره به استخر پمپ می شود.

فیلترهای مختلف استخر چیست؟

3 نوع فیلتر وجود دارد :

برای انواع فیلترها، اندازه مهم است. فیلتر شما باید اندازه مناسب استخر شما باشد. پولاب تجهیز می تواند در مورد اندازه فیلتر استخر مورد نیاز برای استخر به شما مشاوره دهد و می تواند به شما در مورد نحوه تمیز کردن و نگهداری فیلتر خود اطلاع دهد. ابتدا اجازه دهید توضیح دهیم که میکرون چیست. میکرون یک واحد متریک طول برابر با 1 میلیونیم متر مکعب است. هر نوع فیلتر استخر ذرات آب را فیلتر می کند. موثرترین ها آنهایی هستند که تا کوچکترین میکرون فیلتر می کنند.

عدم حذف آلاینده های استخر

استخرها اگر تمیز نشوند، به شدت پر از آلاینده ها و ذرات می شوند. این هر دو از منابع محیطی و همچنین از شناگران سرچشمه می گیرند. استخرهای روباز به ویژه تحت تأثیر آلاینده های محیطی، مانند زباله و خاک، فضولات پرندگان به طور بالقوه حاوی عوامل بیماری زا مضر، باران با هاگ های جلبک میکروسکوپی، و همچنین آب های مختلف ناشی از منابع غیربهداشتی هستند.

اگرچه استخرهای سرپوشیده به اندازه استخرهای روباز در معرض آلودگی های محیطی نیستند، اما بسیاری از آلاینده ها توسط شناگران ایجاد می شوند. و اگرچه شناگران ممکن است استانداردهای بهداشتی بالایی داشته باشند، جلوگیری از ورود آلاینده های استخر غیرممکن است. این آلاینده‌ها شامل میکروارگانیسم‌های ناشی از شناگران آلوده، مایعات بدن مانند عرق، بزاق، مخاط، ادرار، مدفوع و طیف متنوعی از محصولات مراقبت شخصی مانند لوسیون بدن، ضد آفتاب، عطر و لوازم آرایشی می‌شوند. به عنوان مثال، محققان ثابت کرده اند که هر فردی که از استخر استفاده می کند به طور متوسط 30 تا 80 میلی لیتر ادرار تولید می کند. بنابراین، یک استخر تجاری که توسط بسیاری از افراد استفاده می شود ممکن است به راحتی حاوی چندین لیتر ادرار باشد.

برای افزودن به بحرانی بودن آلودگی استخرهای شنا، هنگامی که کلر خالص به آلاینده ها وارد شود، می تواند واکنش های ناخواسته ای ایجاد کند. فعل و انفعالات آنها می تواند، از جمله، کلرامین تولید کند، که می تواند باعث نگرانی های سلامتی شود.

آب تمیز با تصفیه آب استخر

فیلتراسیون استخر تجاری می‌تواند ذرات معلق، میکروارگانیسم‌ها و آلوئول‌های کریپتوسپوریدیوم را که به اختصار کریپتو نامیده می‌شود، یک آلوئول انگلی ناشی از مدفوع انسان را حذف کند. بهترین فیلترهای استخر می توانند بیش از 99 درصد ذرات ناخواسته را حذف کنند و کیفیت آب را بهبود بخشند. در مورد اینکه چرا فیلتراسیون استخر برای سلامت انسان بسیار مهم است بیشتر بدانید.

برای فیلتر کردن آب استخر می توان از چندین فناوری استفاده کرد. با این حال، ما در پولاب تجهیز ، انواع فیلتر استخر در برندهای مختلف که کیفیت آب استخر را به طور قابل توجهی برای سلامت انسان و دنیایی پایدارتر بهبود می بخشد. به همین ترتیب، از مقدار کمتری از مواد شیمیایی استفاده می کند.

سیستم تصفیه آب استخر عمومی

فیلترهای استخر برای ایجاد آب تمیزتر و کاهش مصرف مواد شیمیایی و تصفیه آب استخر فعالیت می کند. برای مشاهده راه حل های نوآورانه ما بر اساس فیلترهای استخر باکیفیت اینجا را کلیک کنید.

فیلترهای کارتریج

فیلترهای کارتریج بیشتر در استخرهای کوچک استفاده می شود و معمولاً در استخرهای روی زمین استفاده می شود. آنها از شن و ماسه یا D.E ارزانتر هستند. فیلترها، با این حال آنها در فیلتر کردن ذرات کوچک موثر نیستند. آنها بسته به توانایی کارتریج، ذرات را تا حدود 25 میکرون فیلتر می کنند. این یک تخمین است زیرا سازندگان مختلف ادعاهای متفاوتی دارند.

این فیلترها باید به طور مرتب تمیز شوند. استخرهای دارای فیلتر کارتریج گاهی اوقات به دلیل ناتوانی فیلتر در فیلتر کردن کوچکترین ذرات کدر می شوند. در این حالت استفاده از زلال‌کننده این ذرات را منعقد می‌کند و به فیلتر کمک می‌کند تا آنها را به طور موثرتری به دام بیندازد.

فیلترهای شنی

فیلترهای شنی می توانند تا 10-20 میکرون فیلتر شوند، در حالی که فیلترهای سرامیکی می توانند تا 3 میکرون فیلتر شوند. در حال حاضر فیلترهای شنی رایج ترین فیلترهای مورد استفاده در استخرها هستند و به راحتی تمیز می شوند. فیلترهای شنی به سادگی شستشوی معکوس می‌شوند که کثیفی‌های جمع‌شده را از ماسه می‌شوید. شن و ماسه در این فیلترها باید تقریبا هر 7 سال یکبار تعویض شود.

به طور کلی فیلترهای شنی ذرات کوچکتر میکرونی را نسبت به فیلتر کارتریج فیلتر می کنند. اگر از زئولیت به جای شن و ماسه استفاده شود، گفته می شود که زئولیت بهتر از ماسه در فیلتر عمل می کند. هنگامی که زئولیت را در فیلتر خود جایگزین می کنید، زئولیت استفاده شده می تواند به عنوان کود در باغ شما استفاده شود.

D.E. فیلترها

زمین دیاتومه استخراج می شود و بقایای فسیل شده پوسته های میکروسکوپی است که توسط گیاهان تک سلولی به نام دیاتومس ایجاد شده است. اگرچه D.E. فیلترها به اندازه فیلترهای شنی محبوب نیستند، این روزها D.E. به عنوان کارآمدترین فیلتر از همه شناخته می شود و به عنوان یک محیط فیلتر در مواد غذایی استفاده می شود. آنها گرانتر از فیلترهای شنی هستند و مراقبت از آنها کمی وقت گیرتر است. پس از شستشوی عقب، دیاتومه جدید باید اضافه شود.

کلام آخر

فروشگاه اینترنتی تجهیزات استخر پولاب تجهیز ، عرضه کننده تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی در انواع برندها و قیمت ها می باشد.  در پول آب تجهیز، ما درک می کنیم، تهیه و خرید انواع محصولات و لوازم استخر مناسب برای نیازهای خاص شما تا چه اندازه مهم می باشد. به همین دلیل است که ما طیف گسترده ای از تجهیزات را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *