مقالات

10 ایده برای زیباسازی محیط بعد از ساخت استخر

ایده طراحی اطراف استخر

ساخت استخر یک ایده عالی برای خنک نگه داشتن حیاط خانه، ویلا و باغ شما می باشد و علاوه بر کاهش دمای محیط شما به زیبایی خانه و باغ شما نیز می افزاید. پس از ساخت استخر ، شما باید محیط اطراف استخر را زیباسازی کنید و یک حریم خصوصی برای استخر خود ایجاد کنید تا حس واقعی آرامش در حین شنا کردن، آب بازی یا آفتاب گرفتن را حس کنید. پس از ساخت استخر و نصب تجهیزات استخر و سیستم تصفیه آب از جمله پمپ استخر و فیلتر استخر، اکنون حفظ حریم خصوصی و زیبا سازی محیط بعد از ساخت استخر می تواند تاثیربسیار زیادی در روحیه استفاده کنندگان از استخر داشته باشد.

زیباسازی محیط بعد از ساخت استخر

ایده های زیباسازی محیط بعد از ساخت استخر و حفظ حریم خصوصی باغ از ساده تا پیچیده، از دیوارهای بلند تا آلاچیق های بالای سر و از ساخت مبلمان کنار استخر تا کاشت گل و گیاه و موارد دیگر را شامل می شود. برای انتخاب بهترین مورد برای خود، باید بودجه و سبک فردی طرح خود را در نظر بگیرید. البته، شما همچنین باید به محیط اطراف استخر خود و میزان حریم خصوصی خود فکر کنید. به عنوان مثال، اگر در یک منطقه مسکونی زندگی می کنید، ممکن است به روشی نیاز داشته باشید که چشمان را از بالا مشاهده کنید. در مناطق روستایی تر، یک شکاف ظریف بین پاسیو و استخر شما ممکن است کافی باشد.

هر استخر حداقل به یک فضای نزدیک برای چند صندلی نیاز دارد و یک محیط عالی را فراهم می کند که برای این کار عالی است و اگر محیط اطراف استخر شما بزرگتر باشد، می‌توانید منطقه استخر خود را به یک مرکز اجتماعی کامل با باربیکیو، آتش‌دان و ست غذاخوری تبدیل کنید که می تواند یک چیدمان ایده‌آل برای یک مهمانی استخر تابستانی باشد. نکته مثبت دیگر ساخت عرشه در اطراف استخر بالای زمین، جذابیت و زیبایی است. بهترین ایده های استخر روی زمین به طور هماهنگ با محیط اطراف خود ترکیب می شوند و یک عرشه براق به این ویژگی ها کمک می کند تا دقیقاً هر آنچه که نیاز دارید را بدست آورید.

ایده طراحی اطراف استخر

10 ایده زیباسازی و ایجاد محیط امن وخصوصی

ظاهر و سبک‌های زیادی وجود دارد که می‌توان با این ویژگی محوطه‌سازی انجام داد. ما برخی از ایده های زیباسازی و حریم خصوصی را برایتان می نویسیم تا در ساخت استخرتان از آنها ایده بگیرید.

1- ساخت شومینه در فضای باز

ما یک شومینه در فضای باز را به عنوان یک نقطه کانونی معرفی می کنیم و البته، آنها استفاده از فضا را نیز گسترش می دهند، زمانی که شب می شود  همه را گرم نگه می دارند. این نمونه در یک دیوار حائل تعبیه شده است وزیبایی استخرتان را چند برابر میکند. استفاده از ترازها همچنین به این معنی است که آب از پاسیو بالا و همچنین از پنجره های خانه بیرون می رود.

2- حصارکشی اطراف استخر

زمانی که صحبت از ایجاد حریم خصوصی در اطراف یک استخر باز می شود، ساختن حصار روش معمولی است. ساختن حصار استخر می تواند فرصتی برای خلاقیت باشد. پانل های محکم و بلند برای حفظ حریم خصوصی عالی هستند، در حالی که افزودن یک نرده یا حصار مشبک با درختچه های بلند و کاج یا درختچه های منحصر به فرد می تواند یک محیط شخصی و در عین حال زیبا را ایجاد کند. شما همچنین می توانید حصارها را رنگ بزنید تا مطمئن شوید که پس زمینه مکمل کاملی برای طرح شما ایجاد می کند. نرده های که در حیاط خلوت نصب می شوند نیز بسیار کارا هستند. آنها حریم خصوصی را ارائه می دهند در حالی که هنوز نور و هوای زیادی را از خود عبور می دهند،که یکی از ایده های مورد علاقه برای حفظ حریم خصوصی پاسیو هستند.

3- نصب چتر در اطراف استخر

غفلت از ایجاد مناطق سایه در کنار استخر یک اشتباه رایج در برنامه ریزی استخر است. بنابراین، اگرچه چتر آفتابی برای کل استخر شما حریم خصوصی ایجاد نمی کند، اما یک سرپناه شیک برای چرت زدن بعد از غوطه وری روی تخت آفتابگیر ارائه می دهد. و نه تنها به طور موثری منظره را از پنجره های طبقه بالا نمایش می دهد، بلکه سایه ای در کنار استخر ایجاد می کند و از اشعه های مضر خورشید ظهر روز جلوگیری می کند.

گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد، از جمله طرح های رنگارنگ با حاشیه و منگوله تا گزینه های مدرن با رنگ های خنثی. اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در سبکی شیک و همچنین فوق‌العاده کاربردی هستید، طرحی را انتخاب کنید که به راحتی با حرکت خورشید قابل تنظیم باشد. برای حس واقعی انسجام، رنگ چتر آفتاب گیر خود را با مبلمان یا لوازم جانبی خود ست کنید.

4- ساخت آلاچیق در پاسیو

ساختن یک سازه بالای سر، مانند آلاچیق یا پرده، همچنین راهی مؤثر برای افزایش میزان حریم خصوصی در منطقه استخر حیاط خلوت شما است. این سازه می تواند از چوب، فلز یا پارچه ساخته شود و زیبایی بیشتری به فضای بیرونی شما می بخشد. علاوه بر این، می‌تواند سایه‌ای در برابر نور خورشید ایجاد کند، که به ویژه در ماه‌های تابستان مفید است.  آلاچیق‌های فلزی سطح بالا تقریباً گزینه‌های سفارشی‌سازی نامحدودی دارند. “آنها می توانند ، برای مسدود کردن یک طرف استخر استفاده شوند. شما همچنین می توانید گیاهان بالارونده را برای ایجاد یک فضا در اطراف فضا در نظر بگیرید.

5- افزودن سایبان به نیمکت کنار استخر

برای فضاهای کوچکتر، مبلمان فضای باز را با یک سایبان جمع و جور انتخاب کنید. این نیمکت یک نمونه زیبا است و بسته به میزان حریم خصوصی که می خواهید پارچه را می توان به بالا یا پایین حرکت دهید. صندلی‌های چرخدار یکی دیگر از گزینه‌های محبوب هستند و اغلب با سایبان‌های متصل هستند.

قرار دادن یک نیمکت کنار استخر به عنوان یک مکان مناسب برای استراحت پس از شنا قرار دهید. آنها همچنین می توانند به تقسیم فضا و مسدود کردن منظره از درب مجاور یا سایر مناطق حیاط شما کمک کنند، اگر با دقت قرار بگیرند.

6- استخر روباز با گیاهان گرمسیری

احاطه کردن استخر با گیاهان باغ استوایی، حال و هوای مجلل و جنگل مانندی ایجاد می کند که فورا احساس می کنید در تعطیلات هستید. و علاوه بر این، این یک راه عالی برای ایجاد یک طبیعت زیبا به صحنه است، خواه این کار برای پوشاندن منظره از پاسیو مجاور یا ایجاد یک فضای طبیعی برای استخر شما باشد.

سرخس ها،، نخل موزی و کوردیلین و همچنین بامبوها می توانند گیاهان زیبایی برای اطراف استخرتان باشند. البته، اگر این سبک را دوست ندارند، مجبور نیستید به آن پایبند باشید. چمن‌های زینتی گزینه‌ای زیبا هستند که مکمل زمین‌های دشتی و همچنین حیاط خلوت‌های مدرن هستند، و تعداد زیادی گیاهان چندساله رفیع نیز وجود دارند که می‌توانند یک صفحه تابستانی خیره‌کننده بسازند.

7- قرار دادن آبشار در اطراف استخر

نحوه طراحی فضای اطراف استخر می تواند تفاوت زیادی در خصوصی بودن آن ایجاد کند. مطمئناً، دیوارها، نیم‌دیوارها و حصارهایی وجود دارد که می‌توانید بسازید – اما برای یک نگاه طبیعی‌تر، ساختن محیط اطراف با تخته سنگ می تواند جذاب باشد. صخره‌های و آبشارهای حال و هوای ارگانیکی را ایجاد می‌کنند. نصب آبشار را نیز در نظر بگیرید. نه تنها به زیبایی فضا می افزاید، بلکه پاشیدن ملایم آن باعث حفظ حریم خصوصی صوتی نیز می شود.

8- دیوار کشی اطراف استخر

دیوارهای بلند باغ گزینه ای مطمئن برای دور نگه داشتن چشمان کنجکاو از فضای استخر شما هستند. رنگ آمیزی تمام آنها به رنگ سفید برای هماهنگی با سنگفرش کم رنگ اطراف استخر، احساسی لوکس و مدیترانه ای ایجاد می کند ، به خصوص اگر با فضای سبز فراوان کاشته شده در گلدان ها ترکیب شود. آینه‌های فضای باز، گیاهان بالارونده که رشد داده شده‌اند، رنگ بلوک در یک طرف، یا طاقچه‌های تعبیه‌شده برای نشستن نیز می‌توانند سبکی جدی به فضای استخر حیاط ببخشند و اضافه کردن چراغ های دیواری نیز برای محیط و ایمنی بیشتر در شب وجود دارد.

9- ساخت پرچین

یک راه دیگر برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر در محوطه استخر حیاط خلوت، کاشت درختان یا بوته ها در اطراف محیط است. “این یک راه ارزان و آسان برای ایجاد یک مانع طبیعی است که امنیت بیشتری را نیز فراهم می کند. گیاهان پرچین با رشد سریع را انتخاب کنید تا بتوانید، درختچه های همیشه سبز را به دلیل شاخ و برگ متراکم و پوشش در تمام طول سال داشته باشید. همچنین اگر می‌خواهید فضا را با شکوفه‌های زیبا احاطه کنید، درختچه‌های گلدار زیادی وجود دارد که می توانید، امتحان کنید.

10. یک دیوار سنگی اضافه کنید

نصب یک دیوار سنگی روستایی در اطراف استخر خود را نظر بگیرید. این یک راه زیبا برای منطقه بندی فضا و تبدیل آن به یک مخفیگاه مجلل است. با مبلمانی که دارای بافت های طبیعی فراوانی هستند. گلدان های اسطوخودوس و فانوس های طوفان سوسوزن حال و هوا را کامل خواهند کرد.

در پایان

ایده طراحی محیط استخر خود را با یک یا دو مورد از این ایده ها غربال کنید و احساس آرامش، خصوصی و دور از شلوغی های روزانه خواهید داشت. به علاوه، این ایده ها استخر شما را سرزنده تر و شاداب تر نشان خواهد داد.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات استخر پولاب تجهیز ، عرضه کننده تجهیزات استخر ، سونا و جکوزی در انواع برندها و قیمت ها می باشد.  در پول آب تجهیز، ما درک می کنیم، تهیه و خرید انواع محصولات و لوازم استخر مناسب برای نیازهای خاص شما تا چه اندازه مهم می باشد. به همین دلیل است که ما طیف گسترده ای از تجهیزات را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *